טיפול ב-EMDR

התמודדות עם אובדן עשויה להיות קשה מנשוא. עוצמת המכה עם ההבנה אודות הקלות הבלתי נסבלת שבה עשויים הקרובים לנו פשוט להילקח מאיתנו, דורשת תהליך ארוך ומורכב של החלמה. ההתמודדות עם הטראומה עשויה להביא עמה אפיזודות של דיכאון וחרדות ולפגוע קשות בביטחון העצמי. במידה וחווית תסמינים אלו, או הבחנת בדפוסי חשיבה קטסטרופליים שלא נכחו שם קודם, חשוב לפנות למטפל המתמחה בטראומה כתוצאה מאובדן ולקבל טיפול יעיל.

EMDR – שיטה יעילה לטיפול בתחושת האובדן

שיטת טיפול זו, נמצאת בשימוש ומגובה מחקרית בקרב אוטוריטות קליניות ואקדמיות מובילות בעולם כבר מעל 30 שנה. הטיפול נמצא יעיל במיוחד לטיפול בחרדות ובפחדים שמקורן בטראומות ומסייעת להחלמה מיטיבה עבור בוגרים וילדים כאחד. בעיקר כאשר מדובר בתופעות חרדה אשר מקורן באובדן אדם יקר.

השיטה הינה פרי פיתוחה של פרנסין שפירו, פסיכולוגית יהודייה-אמריקאית אשר זיהתה במהלך מחקר מקיף שערכה כי גירוי שתי האונות של המוח לסירוגין, עשויה להחליש את האינטנסיביות של זיכרונות אירועים שכוננו טראומה ואת התסמינים המלווים להצפה הרגשית. אחת הדרכים היעילות והפשוטות ביותר לגרות כך את אונות המוח, היא באמצעות תנועות עיניים מצד לצד.

השיטה קלה ליישום ותוצאות הטיפול, לרוב, מורגשות כבר במפגש הראשון.

לא רק תנועות עיניים

בבואך לפסיכולוג המטפל ב-EMDR, ייעשה שימוש בטווח רחב של טכניקות טיפול אשר יתמכו בתרגול באמצעות תנועות עיניים. יישום שיטות תרגול קוגניטיבי-התנהגותי, יחד עם גירוי האונות, נמצא כיעיל במיוחד להתמודדות עם חרדות ופוביות ולזירוז תהליכי החלמה מטראומה.

במהלך הטיפול, מציף המטופל את הזיכרון או התכנים הקשים ותוך כדי מניע את עיניו לצדדים. יחד, בוחנים לעומק המטופל והמטפל את התכנים שעולים במהלך התרגול וממשיכים להציף אותם עד שעוצמתן הולכת ושוככת.

רבים הבחינו בשיפור משמעותי כבר לאחר הטיפול הראשון.

×
דילוג לתוכן